Untitled Document

Adres

Özel Buhara Hastahanesi Palandöken Kavşağı Atatürk Blv. No:3
Palandöken / Erzurum

PRP UYGULAMASI

PRP Nedir?


PRP (Platetet Rich Plasma): Kendi kanınız özel bir işlemden geçirilerek akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksir seyrelmiş bölgeye enjekte edilir.PRP yöntemi ölmeye yüz tutan saç kökleriniz ve zayıflayan,tüy haline gelen saç telleriniz canlanarak saçlarınız eski haline kavuşacaktır.

PRP tedavisi için 10 cc kadar kan alınması gerekir. Kan alındıktan sonra 45 dakikalık bir laboratuvar çalışması ile trombositler ayrıştırılır. Trombositler doku tamirinde önemli rol oynayan doku enzimleri ve besleyici faktörler içerir. Saçlı deriye uygulandığında saç kökü üzerinde gençleştirici ve canlandırıcı bir etki yaratırlar. Bu etki işlemden sonra 3 hafta ile 3 ay sonrasında maksimum oranda hissedilir.

Hastanın kendi kanından elde edilen sıvının kullanılması bulaşıcı hastalık ve alerji risklerini ortadan kaldırmaktadır. Uygulanacak bölgenin türü ve büyüklüğüne göre seans ihtiyacı belirlenir. Ortalama PRP tedavisi 3 ile 6 seans arası değişmektedir. Sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için tedavi yılda bir kez mutlaka tekrarlanmalıdır.

NEDEN PRP?


Saçlarınızda cansızlık, zayıflama ve dökülme var ise evet ‘ PRP’ yaptırmalısınız.

Gözle Görülen Sonuçları Nelerdir ?


Zayıflamış, seyrelmiş, cansızlaşmış ve rengini kaybetmiş, dökülen saçlarda doku iyileşmesi ve tamirine yönelik yapılan PRP ile saçlarda toparlanma ve dökülmede azalma görülmektedir.Untitled Document